• https://www.facebook.com/copumuzaltindegerinde/
  • https://twitter.com/PAKTOPRAK
Linkler
Facebook

Twitterhttps://twitter.com/PAKTOPRAK

Hakkımızda

   

Bersa'nın Şirket Profili

Bersa İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti. 1991 yılında kuruldu. 1991 yılından bu yana öncelikli olarak eğitim kurumları, zihin ve hareket engeli bulunan çocuklar için eğitim veren kurum ve kuruluşlar, hastane, restaurant, oteller, tatil köylerinde kullanılabilen, belediye ve özel kuruluşların iç ve dış mekan, park ve bahçe düzenlemelerine yönelik  çocuk oyun alanları, alışveriş merkezleri, parti evleri, çocuk cafeleri, parklar ve benzeri ürünlerin üretim, ithalat ve ihracatına yönelik projeler ve çevre teknoloji ürünleri ile ilgilenmektedir.

Ticari kazancın yanı sıra ; son yıllarda derinden bozulan çevrenin iyileştirilmesi ve korunması gerekliliğine inanarak 2010 yılından bu yana dünya genelinde yapılan araştırmalar neticesi ; Kompostlama İçermeyen Teknoloji Sistemi ile Türkiye pazarında yer almaya karar verilmiştir. 

Küresel ısınma ile oluşan yaşam krizi ve çevre koruma konusunda tartışmalar, insanların işletmelerin topluma ve çevreye karşı sorumluluklarını sorgulamaya başladıklarını göstermektedir. Firma politikası olarak ; karlılığı artırmak için operatif hedeflerimizin yanı sıra, toplum ve çevre korumasına katkıda bulunarak " Sosyal Girişimci " firmalar arasında olmayı planlıyoruz. 

Farklı ülkelerde uygulanan organik işlemler ikincil çevre kirliliğine sebebiyet vermektedir, bunlar çevre kirliliği yanında insan vücudu içinde zararlı olmaktadır. Sosyal kaynaklar israf edilmektedir. Etkin organik atıkların dönüşümdeki değeri , PAKTOPRAK markası altında ve "ÇÖPÜMÜZ ALTIN DEĞERİNDE" sloganı ile bizim için öncelik haline gelmiştir. Bir Ar-Ge ekibi oluşturmak için; biyokimya, toprak bilimi, botanik, çevre mühendisliği, tıp ve hayvan bilimi gibi konularda bilim adamları ve uzmanları ailemize davet etmekteyiz. Bersa 21 yıllık firma tecrübesi ile dünyada mevcut atık işleme teknolojilerini bir araya getirilerek, organik atıkları en kısa zamanda değerlendirme konusunda uluslararası önem kazanan teknoloji, Türkiye'de "Kompostlama-İçermeyen Teknoloji" ve "Kompostlama-İçermeyen Ekipman" olarak tanıtılmaktadır. 

Türkiye, denizler, dağlar, nehirler, göller, dereler, ormanlar ve adaları ile Dünyanın en güzel ülkelerinden biridir. Doğal peyzaj ve bitki çeşitliliği çok zengindir. Türkiye'de modernleşme, zenginleşme, ilerleme ve teknolojik gelişmeler refaha kavuştururken çevre kirliliğine de sebep olmuştur. "Kompostlama-içermeyen teknoloji" çevre koruma konusunda çabalarımızı desteklemektedir. Özellikle gelişmekte olan ülkeler tarafından başvurulacak İLK ve TEK örnektir.

Organik atıkların tekrar kullanımı için "Kompostlama-içermeyen Teknoloji" nin etkili bir çözüm olması sebebi ile küresel ısınma ve çevrenin iyileştirilmesi için faydalı olacağını ümit ediyoruz. Biz PAKTOPRAK olarak, küresel köyün bir üyesi olduğumuzu kabul ediyoruz.

         Amacımız, dünyanın her köşesinde bu alanlarda üretim ve araştırma yapan firmalarla Türkiye’deki eğitimciler ve ilgili kuruluşları buluşturarak etkili ve doğru seçimler yapmalarını kolaylaştırmak, çevre teknolojileri konusunda pazardaki konumumuzu pekiştirmek ve yeni yöntemleri ve teknolojileri  tanıtmak ve çevre kirliliğini en aza indirmektir.

   Hedefimiz, eğitim, eğlence ve çevre konularında kurumsal beklentilerinizi en uygun çözümlerle karşılayabilmek ve bu devamlılığı sağlayarak hafızalarınızda yer edinebilmektir.

      Sınırları olmayan çevre koruma vizyonu geliştirmek, "kompostloma-içermeyen teknoloji" yi paylaşmak ve birlikte çalışmak isteyen herkesi bekliyoruz. Çeşitli fikirler üretmek ve alternatifler yaratmanın işimizin ve işinizin bir parçası olduğunun bilinci ile fikirlerimizi beğeninize sunuyoruz.