• https://www.facebook.com/copumuzaltindegerinde/
  • https://twitter.com/PAKTOPRAK
Linkler
Facebook

Twitterhttps://twitter.com/PAKTOPRAK

25.07.2016 - Üç Günde Yeşil Hobbit Evinizi İnşa Edin.!

Bu yeşil çatılı Hobbit evleri sadece üç gün içinde inşa ediliyor. Green Magic Homes şirketi size yeşilin büyüsüne kapılmış bir ev vaat ediyor. 
Hepimiz şantiyeye dönmüş şehirlerden, beton grisine boyanmış caddelerden sıkılmadık mı artık? Modern hayatın simgesi kocaman binalar hepimizi çoktan yormadı mı? İşte Meksika kökenli şirket adete dünyamızı alt üst ediyor ve bize yer altında yaşamaya olanak sağlayan bir ev projesi veriyor. Evlerin basit yapısının çok yönlülüğü bu evleri çöl ve karla kaplı bölgeler için de mükemmel kılıyor.
Duvarlar sağlam ve su geçirmez, lamine materyallerin bileşiminden oluşuyor ve toprak tarafından sarmalanıyor. Toprak katmanı yapının ısı izolasyonunu sağlıyor ve kışları sıcak, yazları ise serin bir mekân yaratıyor.
Kim hobbit köyünde bulunmak ister?
Evlerin basit yapısı sadece üç günde tamamlanabiliyor ve yapım için herhangi bir spesifik yetenek gerektirmiyor. Yapıların boyutu isteğe göre değişiyor. Yani evinizi ister küçük ister büyük düşleyin, size kalmış. Böyle bir yapının ev olabileceğine dair şüpheleriniz mi var? O zaman bu yapıları ofis, okul, otel ve benzeri şekillerde de değerlendirebilirsiniz. Kim bir Hobbit köyünde bulunmayı istemez ki?
Yapı toprakla kaplandıktan sonra üstünde çimlerin yeşermesine ve hatta ekinlerin yetişmesine olanak sağlıyor. Yağmur ve sel sularının yönlendirilmesini sağlayarak enerji tasarrufu yapıyor. Organik ürünler mi tüketmek istiyorsunuz? Sizi bahçe araç-gereçlerinizle evinizin çatısına doğru alalım lütfen.

green_magic_house_750_3

green_magic_house_750_1

green_magic_house_750_2

Şirketin fiyatlandırması metrekare başına 1 dolar şeklinde. Minimum sipariş tutarı ise 500 dolar.
Merak edenler için Hashem Al-Ghaili tarafından Facebook’ta paylaşılan bir video evlerde görsel tur imkânı sağlıyor.

https://gaiadergi.com/uc-gunde-yesil-hobbit-evinizi-insa-edin/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork