• https://www.facebook.com/copumuzaltindegerinde/
  • https://twitter.com/PAKTOPRAK
Linkler
Facebook

Twitterhttps://twitter.com/PAKTOPRAK

Katı Atık Bertaraf ve Arıtma Sistemi

Katı atık bertaraf ve arıtma sistemi, hız, güvenlik, etkililik ve zararsız hedeflere ulaşırken çevre kalitesini artırmak ve hijyenik olmayan işleme koşullar, yakılarak ikincil kirlilik, arazi doldurma, geleneksel kompostlama yöntemleri gibi yöntemleri azaltmak için tasarlanmıştır. Bu katı atık bertaraf ve arıtma sistemi, çevre koruma standartlarını karşılamaktadır, aynı zamanda hızlı işleme ve yer tasarrufu kriterlerini karşılayan tek sistemdir. Bu sistem tarafından üretilen son ürünler de gübre kalite standartları ve çevre koruma standartlarını karşılamaktadır.

Geri dönüştürülebilir ya da yeniden kullanılabilir malzemelerin kullanımı için bir çok farklı gereksinim ve amaç vardır. Kompostlama-İçermeyen Sistemlerimiz ; Standart model, Ticari model ve Ekonomik model olmak üzere üç farklı ebat ve kapasitelerde mevcuttur.

Standart model ; çoklu görevleri taşıma kapasitesine sahip olan en büyük modeldir. Bu büyük ölçekli kamu, özel kurum ve sanayi organik atık arıtmalar  için uygundur. Bu sistem sabit ve taşınabilir model olarak iki formda kullanılabilir.

Ticari modeli;  basit ve otomatiktir. Bu tür gıda atıkları, deniz ürünleri, tavuk, ördek, koyun vs gibi atıklarda, küçük ölçekli bir arıtma için uygundur. Yemek atıklarının bozulması genellikle çevreye ve insanların sağlığına zararlı, rahatsız edici koku, böcek ve patojenleri üretir. Bu sistem aynı zamanda, katı ve hayvan dışkıları gibi dikkat ve daha hızlı bir tedavi gerektiren atıkların işlemden geçirilmesi için uygundur.

Ekonomik model ; yerel hükümet veya özel kurumlar tarafından tedavi edilemez kuru ve katı tarımsal atıklar için uygundur. Bu model ile iparçalanmış ana atıklar işlenebilir. Bu model bitki artıklarından organik gübre üretimi için de kullanılabilir.

Uygulama: çevre koruma endüstrisi, sanayi üretim ve işleme. Örneğin: devlet ve özel organik atık işleme organizasyonu, gıda işleme sanayi, restoranlar, geleneksel pazarlar, mezbahalar, ilaç fabrikaları, hapishaneler, domuz çiftlikleri, tavuk çiftlikleri vs