• https://www.facebook.com/copumuzaltindegerinde/
  • https://twitter.com/PAKTOPRAK
Linkler
Facebook

Twitterhttps://twitter.com/PAKTOPRAK

Çıktı Ürün Karakteri

Kompostlama-İçermeyen Sistemin Çıktı  Ürün Özelliği

1. Kompostlama-içermeyen Sistemin Çıktısında  Yüksek Karbon İçeriği

Geleneksel kompost ve hızlı fermantasyon ile mikroplar vasıtasıyla organik maddeleri ayrıştırmanın yanısıra, olgunlaştırma işlemi sırasında açığa çıkan karbon dioksit (CO2) ve metan (CH4) ile  sonuçlanan karbon içeriğinin büyük bir kaybı  (yaklaşık% 50 ~% 60).) söz konusudur.  Tersine, kompostlama-İçermeyen Teknoloji, katalizör olarak organik enzimler kullanarak kısa bir süre içinde tepki verir, böylece karbon kaybı oluşmaz. Sonuç olarak, Kompostlama-İçermeyen Teknolojinin çıktı ürününün karbon içeriği geleneksel tedavi yöntemlerine göre çok daha yüksektir.

2.Tedavi sonrası değişmeden kalan C / N Oranı

İnsanların çıktı ürünlerin olgunlaştırma durumunu değerlendirmek için kullandıkları C / N oranı,  geleneksel kompost alanında çok önemli bir faktördür, ancak bu genel bir kural değildir. Mesela, işlenmemiş soya ununun C / N oranı, 20 den daha azdır, ama tam olarak olgunlaşmış değildir. Orman bataklı kömürünün ise   C / N oranı, 20 den büyüktür, daha büyük olmasına rağmen istikrarlı bir son üründür. Ayrıca, karbon içeriği bitkilerin büyümesini etkileyen bir unsur olmadığından, C / N oranı, gübre oluşumu için önemli bir faktör değildir. Kompostlama içermeyen Teknoloji, son üründe karbon tutma yeteneğine sahiptir, bu yüzden, C / N oranı tedaviden sonra orijinal atıkların içinde olduğu gibi aynı kalır.

3.Kompostlama-İçermeyen Çıktı Ürünün Diğerlerinden Daha Düşük Karbon Ayak İzi.

Kompostlama-içermeyen Teknoloji gübre üretiminde karbondioksit salınımı diğer tedavi süreçlerinden (yani kompost, hızlı fermantasyon) çok düşüktür. Yani gübre aynı "fonksiyon ünitesi" (yani aynı NPK değerleri ve ağırlığı), kompostlama-içermeyen gübre de karbon ayak izi diğer tedavilerin yalnızca yarısı kadardır. Diğer taraftan, Kompostlama-İçermeyen Teknoloji ile üretilen gübre miktarı, diğer tedavilerin yaklaşık iki katı kadardır. Böylece Kompostlama-içermeyen Teknoloji kullanarak, yalnız tarım alanında yüksek kaliteli gübre üretebilmek değil, aynı zamanda çevre alanında Yeşil Ev Etkisi yaratılabilir.

4. Kompostlama-içermeyen Teknoloji tarafından oluşturulmuş Karbon Kredisi Ticaret Piyasası olabilir.

Kyoto Protokolü Temiz Kalkınma Mekanizması (CDM) 'e göre, gelişmekte olan ülkelerde emisyon azaltımı projesi yatırımı yaparak, sanayileşmiş ülkeler "karbon kredisi" alabilirler. Diğer bir deyişle, sanayileşmiş ülkelerdeki şirketler, orijinal tedavi yöntemleri (yani depolama, kompost) yerine gelişmekte olan ülkelerde kompostlama-içermeyen ekipmanları kurabilir ve sonra üçüncü taraf bir kuruluş tarafından sertifikalı karbondioksit salınımının azaltılması için karbon kredisi alabilirler.Karbon kredisi kendisi karbon salınımını ofset ya da açık piyasada işlem yapmak kullanabilir.

Karbon kredisi ve ticaret kurallarının fiyatını burada bulabilirsiniz: http://www.carbonplace.eu