• https://www.facebook.com/copumuzaltindegerinde/
  • https://twitter.com/PAKTOPRAK
Linkler
Facebook

Twitterhttps://twitter.com/PAKTOPRAK

Başarılar

1) Ağustos 2000 yılında, organik mutfak atıklarının tedavisinde kompostlama-içermeyen teknoloji uygulama çalışması Taichung Cezaevi ve Yes-Sun tarafından bir araştırma sözleşmesi imzalandı. Bu çalışma, National Chung-Shing Üniversitesi'nden Dr. Young ve National Young-Shing üniversitesinden Dr Tsai ile ortak bir çalışma altında gerçekleştirilmiştir. Bu, kompostlama-içermeyen teknoloji sanayi ve hükümet arasındaki ilk araştırma işbirliğidir

2) 2000 yılının Aralık ayında, kompostlama-içermeyen teknoloji ile mutfak organik atıklarından elde edilen  "Sıvı gübreler" ile ilgili bir rapor basında Taichung Cezaevi ve Yes-Sun tarafından yayınlandı.

(3) Şubat 2001 yılında, Adalet Bakanı Chen Ding-Nan tarafından başarılı olan kompostlama-içermeyen teknoloji resmen devlet kurumu ve yerel yönetim için tavsiye edildi.

(4) Mart 2001 yılında, National Chung-Shing Universitesi ve Yes-Sun firması tarafından kompostlama-içermeyen teknoloji çalışmasının daha fazla ticarileştirilmesi için 3 yıllık bir sözleşme imzalandı. 2002 yılı sonlarına kadar tüm sistem başarıyla ve ticari olarak geliştirilmiş ve patent başvurusu Şubat 2003 tarihinde yapıldı.

(5) 2001 yılının Aralık ayında, Çin Cumhuriyeti Yetkilileri tarafından kompostlama-içermeyen teknoloji ödüllendirildi.

6) Kompostlama - İçermeyen Teknoloji Çevre Koruma İdaresi, ROC'nin  resmi web sitesinde yayınlandı.

(7) 2002 yılının Mayıs ayında, Adalet Bakanı Chen Ding-Nan, Taichung cezaevi görevlileri ile kompostlama-içermeyen tesislerini ziyaret etti.

(8) Kompostlama-İçermeyen Teknoloji Çin Cumhuriyeti Yetki Başkanı ve Ulusal Bilim Konseyi tarafından organize edilen Science Week 2002 dergisinde yayınlandı.

(9) Kasım 2002, ilk ticari sistem (işleme kapasitesi: 2,5T 3-8 saat) Kompostlama-İçermeyen teknoloji başarıyla Tam-Shui'de kuruldu. Bu kompostlama-içermeyen teknoloji hakkında yerel yönetimler tarafından pek çok olumlu geri bildirimler rapor edilmiş ve atık rejenerasyon için bir rol model olarak kabul edilmiştir.