• https://www.facebook.com/copumuzaltindegerinde/
  • https://twitter.com/PAKTOPRAK
Linkler
Facebook

Twitterhttps://twitter.com/PAKTOPRAK

06.11.2013 - Ebru Gündeş'in 1000 tane ineği var..

Sanatçı Ebru Gündeş'in içinde bine yakın süt ineğinin bulunduğu Tekirdağ'ın Muratlı ilçesindeki çiftliğinde her gün yaklaşık 30 bin litre süt üretiliyor.

Sütleri ünlü bir markaya satan Gündeş'in yakında kendi adını taşıyan yoğurt ve süt markası ile piyasaya gireceği öğrenildi. 

KARDEŞİYLE ORTAK 
Azeri işadamı Reza Zarrab ile evli sanatçı Ebru Gündeş, 2009 yılında ağabeyi Cengiz Kumartaşlıoğlu ile Tekirdağ'ın Muratlı ilçesi Kırkkepenekli köyünde 500 dönüm arazi üzerine yapılan büyükbaş hayvan çiftliği satın almıştı. Gündeş'in ağabeyi ve kendi soyisimlerinin kısaltılmasından oluşan 'Güntaş' çiftliğinde açık besi usulü ile büyükbaş hayvancılık yapılıyor. 

Hoştayn ve montofon cinsi bine yakın ineğin yer aldığı çiftlikte her gün yaklaşık 30 bin litre süt üretimi yapılıyor. Her gün düzenli olarak otomatik makinelerle sağılan ineklerin sütü, ünlü bir markaya satılıyor. 4 yıldır hayvancılıkla ilgilenen Gündeş'in kendi ismini taşıyan süt ve yoğurt markasıyla piyasaya gireceği öğrenildi. 

ELLERİYLE BESLİYOR 
Çiftlikte üretilen sütlerin kurulacak tesiste işlenerek, Gündeş markasıyla piyasaya sürüleceği kaydedildi. Öte yandan Gündeş'in zaman zaman eşi ve çocuklarıyla çiftliği ziyaret ettiği, burada ineklerin yavrularını kendi eliyle beslediği kaydedildi. 

                        
 

ÇOK YAKINDA RAFLARDA
Şarkıcı Ebru Gündeş yakında soyismini taşıyan süt ve yoğurt markasıyla marketlerde yer alacak. Gündeş'in bu işten iyi bir kazançbeklediği öğrenildi. Yaklaşık 10 milyon liralık yatırım yapan Gündeş'in şu anda bin adet süt ineği bulunuyor.

http://ekonomi.haber7.com/basari-hikayeleri/haber/1092062-ebru-gundesin-1000-tane-inegi-var