• https://www.facebook.com/copumuzaltindegerinde/
  • https://twitter.com/PAKTOPRAK
Linkler
Facebook

Twitterhttps://twitter.com/PAKTOPRAK

Doğa Koleji Öğrencileri Büyüklere Örnek Oldu.!

Doğa Koleji öğrencileri büyüklere örnek oldu

Doğa Koleji, minik öğrencileri ile birlikte, büyüklere ders verecek bir etkinliğe imza attı.

Dünya Çocuk Günü etkinlikleri kapsamında “Daha Temiz Bir Çevre” hedefiyle pedal çeviren Doğa Koleji öğrencileri, bisikletleriyle çıktıkları sahil turunda hem spor yaptı hem de sahilleri temizledi.

İstanbul’un her iki kıtasında bulunan sahilleri, pedal çevirerek turlayan minik Doğa’lılar, Caddebostan ve Florya Sahillerinde çevre temizliği yaptı. 

Öğrencilerin, arkadaşları ile birlikte tatillerini verimli bir şekilde değerlendirdiği etkinlikte, öğrenciler hem spor yapma alışkanlığı kazandı hem de çevre temizliğine katkıda bulundu. Minik öğrencilerin, aynı zamanda sosyal sorumluluk projesinde görev almanın hazzını yaşadığı etkinlikte, yaklaşık 500 çocuk bir araya geldi.

24 Kasım Pazar Günü, Saat 10.00’ da Anadolu Yakası’nda Caddebostan Sahili, Avrupa Yakası’nda ise Florya İBB Sosyal Tesisleri önünde toplanan öğrenciler, bisiklet turunun ardından kıyı temizliği yaparak daha temiz ve sağlıklı bir çevre için dikkat çektiler.

 

“Çocuk Hakları Günü”nü kutladılar

Doğa Koleji öğrencileri, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından benimsenerek yürürlüğe giren ve en fazla ülkenin onayladığı insan hakları belgesi olma özelliğini taşıyan Çocuk Hakları Bildirgesi’nin yıldönümü olan, 20 Kasım Çocuk Hakları Günü’nü bu etkinlik kapsamında kutladı. Bisiklet turu ve çevre temizliğinin ardından, onlarca çocuk; içinde çocuk hakları bildirgesi bulunan balonları gökyüzüne serbest bırakarak görsel bir şölenle bu özel günü anlamlı bir şekilde bir kez daha andılar.

http://www.egitimnerede.com/haberler/doga-koleji-ogrencileri-buyuklere-ornek-oldu/12877/